close
تبلیغات در اینترنت
در مقابل اهانت به مقدسات اسلامی چه باید كرد؟

سخن روز

اگر بخواهيم بسيج را در يك تعريف كوتاه معرفي كنيم بايد بگوئيم بسيج عبارت است از مجموعه اي كه در آن پاكترين انسانها، فداكارترين و آماده به كارترين جوانان كشور، در راه اهداف عالي اين ملت و براي رسيدن و به خوشبختي رساندن اين كشور،جمع شده اند.
جستجواهانت اخیر دشمنان اسلام به ساحت نورانی رسول اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم واكنش‌های گسترده‌ای را در جهان اسلام در پی داشته است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در برهه‌هایی كه این اهانت‌ها رخ داده، علاوه بر هشدار نسبت به این روند خطرناك و تحلیل اهداف پشت صحنه این حوادث، راه‌كارهایی را برای مقابله با زنجیره پلید اهانت به اسلام و توقف آ‌ن مطرح كرده‌اند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مهم‌ترین راه‌كارهای مورد نظر رهبر انقلاب برای مقابله با این زنجیره‌ی پلید را منتشر می‌كند.

۱ بازشناسی درس‌های قولی و فعلی پیامبر اسلام
۲ معرفی چهره بی‌پیرایه اسلام
۳ وحدت حول وجود رسول اعظم اسلام بر ضد دشمنان اسلام نظام سلطه
۴ توجه به پشت صحنه اهانت‌ها و اغراض عاملان آن
۵ پرهیز از درگیری اسلام با مسیحیت
۶ مطالبه مجازات اهانت كنندگان از سران امریكا

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بازشناسی درس‌های قولی و فعلی پیامبر اسلام
صهيونيستها و دولتهائى كه زير نفوذ صهيونيسم هستند، دستگاه استكبار و در رأس آنها آمريكاى جنايتكار، وقتى ميخواهند با امت اسلامى دربيفتند و با اسلام معارضه كنند، آماج حمله‌ى خودشان را نبى معظم و مكرم اسلام قرار ميدهند. اين به چه معناست؟ اين به خاطر اين است كه ياد آن بزرگوار، نام آن بزرگوار، ولادت آن بزرگوار، هجرت آن بزرگوار، حكومت ده ساله‌ى آن بزرگوار در مدينه و يكايك اقدام و تعليم و آموزش آن بزرگوار، امروز براى مسلمانها، اگر تدبر بكنند و تأمل بكنند، يك درس است؛ گشايشِ يك درِ بازى به سوى زندگى است. پيغمبر الهام‌بخش است براى امت اسلامى. چون اين را ميدانند؛ چون از بيدارى امت اسلامى ميترسند؛ چون از قدرت جامعه‌ى يك ميليارد و پانصد ميليونى مسلمان در سرتاسر عالم وحشت دارند، در مقابل پيغمبر صف‌آرائى ميكنند. رحمة للعالمين را، منشأ عظيم‌ترين خيرات و بركات براى بشريت را در مطبوعاتشان، در زبان سياستمدارانشان، در كتاب‌نوشتنهايشان، به وسيله‌ى مزدورانشان مورد اهانت قرار ميدهند. اين بايد ما مسلمانها را بيدار كند؛ بفهميم كه در وجود پيامبر، در شخصيت پيامبر، در خاطرات زندگى پيامبر، در هجرت پيغمبر، در جهاد پيغمبر، در سيره‌ى پيغمبر، در درسهاى قولى و عملى پيغمبر، چه گنجينه‌ى عظيمى براى مسلمانها نهفته است. ما از اين گنجينه اگر استفاده كنيم، امت اسلامى به آنچنان موقعيتى خواهد رسيد كه نتوانند ديگر به او زور بگويند؛ نتوانند او را زير فشار قرار بدهند؛ نتوانند او را تهديد كنند؛ اين درس است براى ما


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif معرفی چهره بی‌پیرایه اسلام
مهم آن است كه چهره بى‌پيرايه اسلام، ديده و شناخته شود. دشمنان در طول چند قرن و دوستان نادان و غافل در زمانى درازتر، چهره نورانى اسلام را زشت كرده و به غرض يا به سلايق جاهلانه، به آن افزوده يا از آن كاسته‌اند. امروز هم اگر چه كژ فهميها و سود طلبيها از سوى خوديها در كار تيره كردن تصوير اسلام است، ولى حقّاً تبليغات دشمنان در اين باره بسى بيش از آن است و آنان از راههاى ظريف و موذيانه به اين كار مشغولند... برادرانِ مسلمان! بر اين اساس، كار بزرگ ما شناسايى اسلام و شناساندن آن و نيز آشنايى بيشتر با يكديگر است.


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif وحدت حول وجود رسول اعظم اسلام بر ضد دشمنان اسلام
وجود مقدس نبى مكرم و رسول اعظم اسلام، مهمترين نقطه‌ى ايجاد وحدت است. قبلاً هم اين را عرض كرديم كه دنياى اسلامى مى‌تواند در اين نقطه به هم پيوند بخورد؛ اينجا، جايى است كه عواطف همه‌ى مسلمانها در آنجا متمركز مى‌شود؛ اين، كانون عشق و محبت و دنياى اسلام است. حالا شما ببينيد قلمهاى پول گرفته‌ى از صهيونيست‌ها، همين كانون را مورد توجه قرار مى‌دهند و به آن اهانت مى‌كنند؛ براى اينكه اهميت اهانت به امت اسلامى و تحقير دنياى اسلام، كم‌كم از بين برود. اين، نقطه‌ى اصلى است؛ سياستمداران، نخبگان علمى و فرهنگى، نويسندگان، شعرا و هنرمندان ما روى اين نقطه تكيه كنند و همه‌ى مسلمانها با اين شعار به هم نزديك شوند. موارد مورد اختلاف را در نظر نگيرند، يكديگر را متهم نكنند، يكديگر را تكفير نكنند و يكديگر را از حوزه‌ى دين خارج نكنند. دلها در سراسر امت اسلامى، به ياد پيامبر و به عشق پيغمبر طراوت پيدا مى‌كند؛ همه‌ى ما دلباخته و عاشق آن بزرگواريم.
این رفتارهای نامعقول و كین توزانه بر ملتهای مسلمان حجت را تمام كرده و به بیداری اسلامی كمك رسانده است. امروز چه بخواهند و چه نخواهند حركتی عمیق و ریشه دار در دنیای اسلام آغاز شده است و همین حركت است كه در زمان متناسب خود به استقلال و عزت و حیات دوباره‌ی امت اسلامی خواهد انجامید.
این یك مقطع تاریخی تعیین كننده است. نخبگان و علماء و روشنفكران وظیفه‌ی سنگینی در این مقطع بر دوش دارند. هرگونه ضعف و سست عنصری و غرضورزی و كوتاهی آنان میتواند به فاجعه منتهی شود. علمای دین در برابر اختلاف افكنی مذهبی ساكت ننشینند؛ روشنفكران در دمیدن روح امید در جوانان كوتاهی نكنند؛ سیاستمداران و زمامداران، مردم خود را در صحنه نگهدارند و به آنان تكیه كنند؛ دولتهای اسلامی همبستگی میان خود را تقویت كنند و از این قدرت حقیقی در برابر تهدید سلطه گران بهره مند شوند.


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif توجه به پشت صحنه اهانت‌ها و اغراض عاملان آن
پشت صحنه‌ی این حركات شرارت‌بار چیست و كیست؟ مطالعه‌ی این روند شرارت كه در این سال‌ها با عملیات جنایت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاكستان همراه بود، تردیدی باقی نمی‌گذارد كه طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فكرهای صهیونیستی است كه از بیشترین نفوذ بر دولت آمریكا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپائی برخوردارند.
پشت صحنه‌ی این حركت شرارت‌بار، سیاست‌های خصمانه‌ی صهیونیسم و امریكا و دیگر سران استكبار جهانی است كه به خیال باطل خود می‌خواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسل‌های جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافكنده و احساسات دینی آنان را خاموش كنند. اگر از حلقه‌های قبلی این زنجیره‌ی پلید، یعنی سلمان رشدی و كاریكاتوریست دانماركی و كشیش‌های امریكایی آتش‌زننده‌ی قرآن حمایت نمی‌كردند و ده‌ها فیلم ضد اسلام را در بنگاه‌های وابسته به سرمایه‌داران صهیونیست سفارش نمی‌دادند، امروز كار به این گناه عظیم و غیر قابل بخشش نمی‌رسید.


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif پرهیز از درگیری اسلام با مسیحیت
ماجرای 11 سپتامبر بهانه‌ی حمله به افغانستان و عراق را به رئیس‌جمهور جنایت‌كار وقت آمریكا داد و او اِعلان جنگ صلیبی كرد و همان شخص بنابر گزارش‌ها، اعلام كرده است كه این جنگ صلیبی با ورود كلیسا به صحنه، كامل شد. هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر (قرآن‌سوزی) آن است كه از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‌ی مسیحی به سطوح همگانی مردم كشیده شود و با دخالت كلیسا و كشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ئی از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را كه از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.
همه باید بدانیم كه حادثه‌ی اخیر ربطی به كلیسا و مسیحیت ندارد و حركات عروسكی چند كشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان نوشت. ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی، خواسته‌ی دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه‌وار است و درس قرآن به ما، در نقطه‌ی مقابل آن قرار دارد.


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif مطالبه مجازات اهانت كنندگان از سران امریكا
طرف مطالبه‌ی همه‌ی مسلمانان، امروز دولت آمریكا و سیاست‌مداران آنند. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را كه دل یك و نیم میلیارد مسلمان را به درد آورده‌اند، به گونه‌ئی شایسته به مجازات برسانند.
ما اصرار نداريم اثبات جرم براى كسانى يا مسئولانى و دست‌اندركارانى بكنيم، امّا رفتار و شيوه‌ى سردمداران استكبار، سياستمداران امريكا و برخى كشورهاى اروپايى، موجب شده است كه انگشت اتّهام از سوى ملّتها به سمت آنها دراز بشود. بايد خودشان را تبرئه كنند. بايد ثابت كنند كه در اين جرم بزرگ شركت ندارند. اثبات هم با اين نميشود كه به زبان چيزى بگويند، بايد عملاً اين را اثبات كنند، بايد جلوى اين تجاوزها را بگيرند؛ البتّه نخواهند گرفت. متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت امریكا است. سیاستمداران امریكا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند، باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را كه دل ملت‌های مسلمان را به درد آورده‌اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.


08 / 07 / 1391
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

قوانین عضویت در سایت
درگاه کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 26
کل نظرات : 6

آمار بازدید
بازديد امروز : 22 نفر
بارديد ديروز : 12 نفر
ورودی گوگل امروز : 0 نفر
ورودی گوگل ديروز : 0 نفر
بازديد هفته : 44 نفر
بازديد ماه : 100 نفر
بازديد سال : 100 نفر
بازديد کلي : 41,960 نفر

وضیعت آنلاین
افراد آنلاین : 1 نفر
خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود


امكانات سایت