close
تبلیغات در اینترنت
نقش رهبران مذهبي در استقرار نظم جديد جهاني بسيار مهم است

سخن روز

اگر بخواهيم بسيج را در يك تعريف كوتاه معرفي كنيم بايد بگوئيم بسيج عبارت است از مجموعه اي كه در آن پاكترين انسانها، فداكارترين و آماده به كارترين جوانان كشور، در راه اهداف عالي اين ملت و براي رسيدن و به خوشبختي رساندن اين كشور،جمع شده اند.
جستجو

دسته : خبر , سیاسی ,


احمدی نژاد در ديدار با رهبران اديان ابراهيمي(ع) و گروه‌هاي اجتماعي آمريكا:
نقش رهبران مذهبي در استقرار نظم جديد جهاني بسيار مهم است
رئيس جمهور با تأكيد بر لزوم حرکت به سوي استقرار نظمي جديد گفت: نقش رهبران مذهبي در اين عرصه بسيار مهم و تأثيرگذار است و همه كساني كه به خدا، عدالت و انسانيت ، مؤمن هستند بايد انديشه‌ها را به هم نزديك كنند.
به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، محمود احمدي‌نژاد شامگاه (سه‌شنبه) به وقت محلي در حاشيه سفر به نيويورك به منظور حضور در سازمان ملل در ديدار با رهبران اديان ابراهيمي(ع) و گروه‌هاي اجتماعي آمريكا با طرح اين پرسش كه وجه اشتراك و دليل گرد هم آمدن ما در اين مكان چيست؟ گفت: وجه اشتراك همه ما اين است كه انسان هستيم و انسان مهمترين و والاترين موجود خلقت است.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه خداوند انسان را در دل خاك آفريد و از او خواست با تلاش، خود را تا خدا بالا كشد، افزود: خداوند هيچ محدوديتي براي كمال انساني قرار نداد و اراده كرد تا انسان جلوه صفات او در زمين باشد و بر اين پايه براي خود زندگي سعادتمند و سرشار از امنيت و آرامش ايجاد كند.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه خداوند براي رسيدن انسان‌ها به سعادت، پيامبران الهي را به ياري آنان فرستاد، اظهار داشت: خداوند علاوه بر پيامبران، عقل را نيز به عنوان پيامبر دروني به انسان‌ها عطا كرده است تا در مسير رسيدن به سعادت تلاش كنند.
 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه دعوت به عدالت مهمترين دعوت همه پيامبران الهي بوده است، تصريح كرد: امروز ما به عنوان پيروان پيامبران وظيفه‌اي جز اين نداريم كه از آموزه‌هاي پيامبران پيروي كنيم چرا كه راهي جز اين براي رسيدن به سعادت وجود ندارد.
 
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به صحبت هاي برخي از حاضران در اين جلسه درباره مساله هسته‌اي ايران خاطر نشان كرد: مساله هسته‌اي ايران كاملاً سياسي بوده كه نه بعد فني دارد و نه حقوقي و اين بهانه را بايد در چارچوب دشمني تاريخي دولت‌هاي متوالي آمريكا عليه ايران بررسي كرد.
 
احمدي‌نژاد با بيان اينكه در سال‌هاي آغازين پيروزي انقلاب اسلامي كه بحث هسته‌اي ايران مطرح نبود، باز هم دشمني آمريكا عليه ملت ايران وجود داشت، گفت: آمريكا مي‌خواهد به خاورميانه به عنوان كانون انرژي جهان مسلط باشد و ايران چنين اجازه‌اي را به او نخواهد داد و اين دليل اصلي عصبانيت آمريكا از ملت ايران است در غير اين صورت كسي كه مخالف بمب اتمي است نبايد خودش هزاران بمب اتمي ذخيره كند.
 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه تهديدهاي رژيم صهيونيستي عليه ايران از موضع ضعف است، نه قدرت ادامه داد: از آنجا كه برخي مسئولان در آمريكا به اين نتيجه رسيده‌اند كه دست و پاي صهيونيست‌ها را جمع كنند سران رژيم صهيونيستي مي‌خواهند با ماجراجويي و تهديد ايران، شرايط را به نفع خود تغيير دهند، اما موفق نخواهند شد.
 
وی با تأكيد بر اينكه دنيا به سويي مي‌رود كه در آن رفتارهاي تند، ناپسند شمرده مي‌شوند، خاطر نشان كرد: در اقدام توهين‌آميز اخير عليه پيامبر اسلام(ص) كه در آن فردي جاهل كه گمان مي‌كنم از صهيونيست‌ها بود كه به جهت تحريك و ايجاد فرصت براي نجات صهيونيست‌ها مرتكب اين اقدام توهين آميز شد با اينكه هيچ‌كس اين اقدام را مستقيماً مربوط به دولت آمريكا نمي‌داند اما همه اعتراضات معطوف به دولت آمريكا شد و اين گواه آن است كه عملكرد دولتمردان آمريكا غلط است.
 
رئيس‌جمهور تصريح كرد: اگر امروز در هر كشوري از جمله آمريكا نظرسنجي كنيم خواهيم ديد كه اكثريت مردم مخالف صهيونيست‌ها بوده و قاطعانه، خواهان قطع حمايت از رژيم صهيونيستي خواهند شد.
 
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران هيچ نگراني از تهديدات رژيم صهيونيستي ندارد، خاطر نشان كرد: معتقديم بايد در برابر جنگ‌طلبان ايستاده، آنها را افشا كرده و اطلاعات درست در اختيار مردم قرار دهيم؛ اما عدم نگراني ما متكي بر اين باور است كه صهيونيست‌ها در سراشيبي سقوط و اضمحلال هستند.
 
وي با بيان اينكه يكي از اشتباهات بزرگ دولت‌هاي متوالي آمريكا اين است كه به دنبال احياء امپراطوري در جهان هستند، اظهار داشت: امروز ديگر دوران امپراطوري‌ها به سر آمده، در حالي كه ايجاد امپراطوري بايد متكي به يك انديشه جامع و قوي باشد؛ انديشه‌اي كه امروز آمريكا به آن متكي است ديگر به پايان راه رسيده و در همه عرصه‌ها شكست خورده و هيچ روش جديدي ندارد و تا امروز نيز با تكيه بر اسلحه پابرجا مانده است.
 
رئيس‌جمهور با ضدانساني و ناجوانمردانه توصيف كردن سلاح‌هاي هسته‌اي تصريح كرد: اگر چه سلاح‌هايي كه دولت آمريكا در اختيار دارد از بمب اتم بدتر هستند اما امروز معادلات جهاني و مطالبات انساني به سمتي در حال حركت هستند كه ديگر قدرت سلاح در مناسبات بين‌المللي تعيين‌كننده نخواهد بود.
 
وي گفت: ملت ايران به نمايندگي از همه ملت‌ها در برابر زورگويي‌ها خواهد ايستاد و حتي يك قدم عقب‌نشيني نخواهد كرد.
 
احمدي‌نژاد با بيان اينكه نظام حاكم بر جهان امروز به پايان راه رسيده است، اضافه كرد: جهان نيازمند نظام جديدي است، نظام جديدي كه متكي بر عدالت بوده به انسان‌ها احترام بگذارد و رفاه، صلح و امنيت را براي همه بخواهد و اينها همه فقط در سايه استقرار عدالت حاكم خواهد شد و عدالت نيز زماني مستقر خواهد شد كه همه براي برپايي آن تلاش كنند.
 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه سازمان ملل براي اداره جمعي جهان ايجاد شد، اما امروز تصميم‌گيري‌ها در اين سازمان در اختيار چند كشور است، اظهار داشت: اين سيستم تصميم‌گيري فسادآور، ضدعدالت، ضدانسانيت و برخلاف برقراري امنيت است، در حالي كه سازمان ملل بايد شرايطي را براي مشاركت همگاني در اداره جهان فراهم آورد.
 
احمدي‌نژاد با بيان اينكه وضعيت دموكراسي در جهان امروز نيز به گونه‌اي شده است كه ديگر توده‌هاي مردم در اداره كشورها تاثيري ندارد، تصريح كرد: در آمريكا از صد سال پيش دو حزب خاص قدرت را با يكديگر دست به دست كردند و در سيستم انتخاباتي فعلي اين كشور هيچ فرد مستقلي كه واقعاً از دل مردم برخاسته باشد نمي‌تواند كانديداي انتخابات شده و فرصت انتخابات آزاد براي مردم بيش از پيش محدود شده است.
 
رئيس‌جمهور خاطر نشان كرد: نظير اين شرايط در عرصه مديريت جهان حاكم شده و هر جا جنگ، تبعيض و تحميل به چشم مي‌خورد؛ يكي از چند كشور قدرت‌طلب عضو دائم شوراي امنيت در آن حضور دارند و كسي نيز نمي‌تواند از اين وضع به جايي شكايت كند.
 
احمدي‌نژاد با تأكيد بر اينكه بايد به سوي استقرار نظمي جديد حركت كنيم، افزود: نقش رهبران مذهبي در اين عرصه بسيار مهم و تأثيرگذار است و همه كساني كه به خدا، عدالت و انسانيت ، مؤمن هستند بايد انديشه‌ها را به هم نزديك كرده و دست در دست يكديگر دهند تا عدالت را برپا كنند.
 
رئيس‌جمهور با تأكيد بر اينكه آينده متعلق به توده‌هاي مردم است، اظهار داشت: اگر همه اراده كنند كه شرايط جهان تغيير كند اين اتفاق دور از دسترس نخواهد بود، چرا كه تغييرات بيروني تابعي از تغييرات دروني انسان‌هاست و اگر انسان‌ها تصميم بگيرند، شرايط را تغيير دهند محيط بيروني تابع تصميمات آنها خوهد بود.
 
احمدي‌نژاد با بيان اينكه بايد تلاش كنيم تا انسان‌هاي صالح در مراكز مديريت جهان مستقر شوند، گفت: درست است كه افراد مذهبي سنت‌هاي متفاوتي دارند، اما اين تفاوت‌ها در سايه هدف بزرگتري كه همانا استقرار عدالت است رنگ مي‌بازد و روزي كه انسان‌ها براي تحقق اين هدف با يكديگر متحد شوند دسترسي به آن بسيار سهل و نزديك خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

05 / 07 / 1391
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

قوانین عضویت در سایت
درگاه کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 26
کل نظرات : 6

آمار بازدید
بازديد امروز : 21 نفر
بارديد ديروز : 12 نفر
ورودی گوگل امروز : 0 نفر
ورودی گوگل ديروز : 0 نفر
بازديد هفته : 43 نفر
بازديد ماه : 99 نفر
بازديد سال : 99 نفر
بازديد کلي : 41,959 نفر

وضیعت آنلاین
افراد آنلاین : 1 نفر
خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود


امكانات سایت